Pielęgnacja mebli


Meble wykonane z litego drewna wymagają opieki i pielęgnacji .

"Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka, jest symbolem długowieczności , dostojności oraz siły "

To materiał w 100 % ekologiczny , a zarazem odporny na działanie wielu czynników chemicznych.

Surowiec do produkcji mebli jest starannie wyselekcjonowany,suszony do wilgotności 8%-12% a nastepnie poddawany dalszej obróbce.

Wszystkie nasze meble są zabezpieczone satynowym lakierem o podwyższonej twardości co zapewnia wysoką trwałośc na uszkodzenia mechaniczne oraz zapewnia odporność na zabrudzenia z wina , kawy czy żywności .

Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad która znacznie wydłuży trwałośc państwa mebli .

  • zalecamy raz na kilka tygodni nałożyć na powierzchnie naturalny wosk pszczeli który odświeży połysk oraz dodatkowo zabezpieczy górną powłokę .(profesjonalne środki do pielęgnacji są do nabycia w naszych salonach )
  • prosimy o nie stosowanie popularnych środków w sprayach , wosków syntetycznych czy produktów na bazie silikonu do pielęgnacji i przeciwko kurzowi .
  • prosimy o nie stawianie bezpośrednio na meblach  gorących , wilgotnych czy bardzo zimnych naczyń  ( należy uzywać podkładek pod przedmioty )
  • prosimy o nie stawianie mebli w pobliżu grzejników oraz innych żródeł ciepła .
  • zalecamy państwu utrzymywanie stałej wilgotności powietrza w pomieszczeniach .Zapewni to najlepszy komfort państwa meblom ale i również wszystkim domownikom.


CERA NOVECENTO - SOLIDA
Oryginalna pasta woskowa do mebli z litego drewna , doskonale zabezpiecza i pielęgnuje powierzchnię. Tradycyjna Włoska receptura na bazie wosku pszczelego oraz naturalnych barwników roślinnych. Dostępna w naszych salonach w cenie 59 zł (puszka 500 ml)

CERA STICK
Pałeczki woskowe do uzupełniania drobnych ubytków , retuszu ,  głebokich zarysowań. Cena 19 zł sztuka

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Albero Meble

Design by graff.pl